به نقل از روابط عمومی موسسه ایثار :


صبح روز چهارشنبه ۰۲/۱۱/۹۸ بهمن ماه ۹۸ دهمین همایش مسئولین اداری مالی موسسات استانی موسسه ایثار با موضوع آموزش سیستمهای مدیریت یکپارچه (ERP)با حضور مهندس پورحاج رضایی مدیر عامل موسسه ایثار ،نصیری مقدم معاون اداری مالی،سیدصدر معاون فرهنگی ورزشی و توانبخشی و مسئولین ستادی و استانی حوزه اداری مالی رسما آغاز به کار کرد.
این همایش بعد از تلاوت قرآن کریم با خیر مقدم نصیری مقدم آغاز گردید.


مهندس پور حاج رضایی مدیر عامل موسسه ایثار در افتتاحیه این همایش با عرض تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان وی و همچنین جانباختگان روز تشییع کرمان و سانحه هوایی سخنان خود را آغاز و عنوان کرد :این همایش به منظور آموزش سیستم های مدیریت یکپارچه (ERP)برگزار گردیده که با توجه به بروز شدن نرم افزارهای موجود در حوزه های حسابداری،منابع انسانی، اموال و… لازم بود که این همایش برگزار گردد.
مدیر عامل موسسه ایثار اشاره کرد: امروزه با توجه به استقرار اینگونه نرم افزارها در حوزه های اداری مالی که منافع بسیار زیادی همچون کاهش هزینه،نظم و انضباط مالی ،اجرای شیوه دسترسی آسان به گزارشات منابع انسانی و… را به دنبال خواهد داشت در سازمانها مدیریت یک پارچه را به وجود خواهد آورد و این یکپارچگی شیوه مدیریت را در سازمان ارتقا خواهد ببخشید .
وی افزود: مسئولین اداری مالی در ستاد مرکز و شعب استانی طی این دوره آموزشی ضمن تلاش خود آموزشهایی که فرا می گیرند را تبیین و توجیه نموده و مهمتر از آن اینکه این مدیریت را با توان علمی و تجربه و پشت کار خود به نحو احسن عملیاتی کنند.


پور حاج رضایی خاطر نشان کرد: امروزه داشتن و دانستن نرم افزار های پیشرفته و مورد تایید در کلیه سطوح بالای مدیریتی و سطوح پایین دست آن، یک اصل بوده به خصوص در حوزه های مالی و اداری و تبدیل کار نیروی انسانی ،با توجه به خطاهایی که ممکن است از این طریق سر بزند به سیستماتیک همواره به عنوان علم مدیریت در سازمان لازم بوده و اینگونه سیستم ها مکلفند ضمن اینکه نقصان را اصلاح نمایند ، خطاهایی که انسانها گاها ممکن است انجام داده که باعث ایجاد مشکلات و مسائلی شود با استقرار نرم افزارهای دقیق و هوشمند امروز دیگر شاهد این گونه اتفاقات در سطح کلان در سازمانها نباشیم.
مدیر عامل موسسه اضافه کرد: امیدوار هستیم موسسه ایثار با رویکرد جدید و با استمرار نظام شفافیت مالی ،که انضباط در حوزه اداری مالی را به دنبال خواهد داشت و همکاری افرادی که با تقوا و معتقد باشند، با وجود این گونه نرم افزارها دچار کمترین خطاها خواهند شد.


پور حاج رضایی در ادامه سخنان خود به مقبولیت موسسه ایثار به همراه سازمان املاک کوثر از بین ۹ سازمان دیگر بنیاد شهید وامورایثارگران بودند، اشاره کرد که پس از بررسی های کارشناسانه و دقیق بر نحوه عملکرد و توزیع بودجه و هزینه های جاری کمترین انحرافات را داشته و توانسته است در این بخش مقبولیت مورد نظر را کسب نماید، و این نشان دهنده سلامت کاری پرسنل و دقیق بودن انجام کار در این مسیر است که می بایست همین مسیر را ادامه دهیم.
وی در ادامه به سیستم های فعلی موسسه ایثار اشاره و عنوان کرد :این سیستم در طی چند ساله گذشته با توجه به شرایط موجود تا به امروز جوابگوی کار بود و با توجه به مسائل و مشکلاتی که برای نرم افزار فعلی به وجود آمد و از آنجایی که حجم کار هم سنگین تر شده بود با فراخوانی که داده شده ، نرم افزار آرین سیستم که مورد تایید سازمان امور مالیاتی کشور بود مقرر گردید، جایگزین نرم افزار فعلی گردد.
وی به مسئولین مالی موسسه ایثار در شعب استانی توصیه کرد: همکاران ،این نرم افزار را با انگیزه بالا فرا گرفته و همت بگمارند علاوه بر افزایش دانش علمی در این حوزه تخصصی قدم بر داشته و از آن به طور دقیق استفاده نموده که این امر افزایش راندمان کاری،سلامت بودن بستر مالی،و شفافیت مالی را به دنبال خواهد داشت که تمام این موارد ،سازمان را به عنوان یک سازمان سالم معرفی خواهد کرد و موسسه ایثار هم به طبع در قبال این عملکرد مثبت برای همکاران رفتارهای انگیزشی ایجاد خواهد نمود.


مدیر عامل موسسه ایثار از نقش مسئولین مالی در استانها سخن به میان آورد و افزود: مسئولین مالی در استانها می بایست نقش مشاوره ای و واقعی خود را به خوبی برای مدیر ایفا کرده و با نگاه کاملا تخصصی تا جایی پیش روند که اگر مسئله ای در بحث مالی به وجود آمد مواردی را که به صرف و صلاح موسسه نیست متذکر شوند و ضمن مشاوره به مدیر استان راهکارهای درست و به نفع سازمان را پیشنهاد داده تا تبعات منفی برای سیستم به وجود نیاید.
پورحاج رضایی در بخش پایان سخنان خود به این نکته اشاره و بیان کرد: ضمن اینکه رعایت مسائل تخصصی در انجام کار و سیاستهای موسسه جای خود را دارد و در این بین نباید از مسائل اعتقادی که یک اصل مهم است دور افتاد و یا مغفول بماند، عزیزان می بایست در این بخش نیز همچون کارنامه مالی خود بدرخشند و امید وار هستیم که بتوانیم با توجه به همه مسائل پیش رو به تحقق اهداف سازمان برسیم.

h6k_photo_2020-01-22_13-21-43_(2).jpg
در پایان این افتتاحیه نصیری مقدم معاون اداری مالی موسسه ایثار به نکاتی در خصوص نرم افزار قبلی موسسه ایثار اشاره و عنوان کرد: جزیره بودن،نبود ایمنی کافی در نرم افزار و مشکلاتی که در بخش پشتیبانی وجود داشت باعث گردید تا نرم افزار آرین سیستم جایگزین این سیستم گردد ،تا یکپارچگی در کلیه شعب استانی بوجود آمده و در گزارش گیری که بسیار مناسب بوده و کارایی لازم را دارد شرایط مناسب و اطمینان خاطری را برای همکاران فراهم اورد.
وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل موسسه ایثار به جهت حمایتهای بی دریغ ایشان از کلیه همکاران که در این همایش حضور یافتند تقدیر و تشکر به عمل آورد.


گفتنی است کارگاه آموزشی این همایش با عوامل و اساتید شرکت آرین سیستم آغاز به کار کرد و طی دو روز ادامه خواهد یافت،