به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار:


صبح روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۹۸ پنجمین همایش مدیران شعب استانی موسسه ایثار با حضور رییس، اعضای هیئت مدیره ،مدیرعامل و مدیران ستادی و شعب استانی در مجتمع شهید رسول‌زاده بعد از قرائت قران و سرود ملی آغاز به کار کرد.
در ابتدا مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و رییس هیات مدیره موسسه ایثار در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضران، گفت: امسال در مجمع عمومی موسسه برای سومین بار گزارش حسابرسی بدون هیچ بند مشروطی مطلوب بود و این نتیجه زحمات تمام همکاران مجموعه است که از همه آنان تشکر می‌کنیم.


وی با اشاره به قرار داشتن در آستانه چهلمین سالگرد تأسیس بنیاد شهید، گفت: بنیاد در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ با دستور امام خمینی (ره) تأسیس شد و امسال چهلمین سالگرد تأسیس این مجموعه خواهد بود و چهل‌سالگی فرصت بسیار خوبی برای بررسی و بازنگری در فعالیت‌ها است.
ایزدی افزود: امام خمینی (ره) در فرمان تأسیس بنیاد شهید دو محور اصلی خدمات‌رسانی معیشتی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را برای بنیاد ترسیم کرده‌اند و در بازنگری فعالیت‌های بنیاد باید این زمینه‌ها را در نظر گرفته و بررسی کرد.
رییس هیات مدیره موسسه ایثار در خصوص واگذاری بخش‌های مؤسسات به پیمانکاران گفت: در برون‌سپاری‌ها و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی باید حتماً نظارت کافی و دقیق بر فعالیت‌ها از سوی موسسه صورت گیرد و ضمن آن ارائه خدمات شایسته به ایثارگران در اولویت باشد.
در ادامه این مراسم افراسیابی سرپرست اداره کل حراست سخنان خود را با خیر مقدم به حاضرین و تقدیر و تشکر از زحمات علیرضا میرزا مدیرکل سابق حراست موسسه آغاز و عنوان کرد:حراست بنیاد شهید حراست فرهنگی بوده و خط قرمز در اداره کل حراست”ایثارگران” هستند به نوعی باید منافع خانواده های معزز شاهد و ایثارگر حفظ گردد.


وی به مدیران شعب استانی خاطر نشان کرد:این مراکز حاصل تلاش های بنیاد شهید در بخش فرهنگی است ،در این راستا حراست و مراقبت از مراکز و همچنین نظارت دقیق و مستمر از برون سپاری در اولویت کار قرار گیرد.
در ادامه نصیری مقدم معاون اداری مالی و پشتیبانی موسسه افزود: اخذ مقبولیت در حسابرسی سال ۹۷ حاصل تلاش و زحمات مدیران در شعب استانی و همچنین اجرای سیاستهای راهبردی تدوین شده مدیر عامل موسسه است .که انضباط مالی به درستی در کلیه شعب اجرا می شود.


وی با اعلام سر فصل ها در حوزهای انضباط مالی،مدیریت راهبردی،آیین نامه های استخدامی،برگزاری مزایده ها به سوالاتی که از سوی مدیران استانی مطرح شده بود ،پاسخ های لازم ارائه شد.
در بخش دوم همایش سید صدر معاون فرهنگی ورزشی و توانبخشی کارگاه آموزشی این معاونت را با آموزش نکات و راهکارهای مهم مدیریتی شروع و با اعلام مسلئل مهم در حوزه های فرهنگی ورزشی ،روابط عمومی و توانبخشی در قالب کارگاه آموزشی اقدام کرد.


وی با تشریح الزامات مورد نیاز مدیران شعب استانی موسسه و مسائل روزمره و پیش روی ایشان اعلام کرد که:اجرای قانون از مدیر آغاز می شود نه از زیر دست لذا اگر مدیر قائل به اجرای قانون باشد و توانمند،مطمئن هستیم که زیر دستان هم پایبند به قانون خواهند بود و هم تحت تاثیر مدیر،تعلیم می پذیرند.
در بخش سوم این همایش محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و عضو هیات مدیره موسسه ایثار در پنجمین همایش مدیران شعب استانی حضور یافت و در آغاز سخنرانی خود عنوان کرد: شعب استانی این موسسه خط مقدم ارائه خدمت به ایثارگران و عموم مردم هستند و خدمت به مردم اجر و پاداش بسیار زیادی دارد و خدمت به ایثارگران که بهترین افراد هستند قطعاً دارای اجر و پاداش بسیار بالاتری است. ما به عزیزترین و پاک‌ترین قشر جامعه خدمت می‌کنیم و این مسئله همواره بزرگترین افتخار ماست.


وی با اشاره به حرکت بنیاد شهید و امور ایثارگران به سمت حوزه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی گفت: بخشی از فعالیت‌های بنیاد از بدنه اصلی جدا شده‌اند که شکل‌گیری و فعالیت‌های موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در همین راستا انجام شده است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در ادامه ضمن تشریح روند شکل‌گیری ساختار فعلی موسسه ایثار بر اهمیت نظارت بر انجام فعالیت‌ها در مجتمع‌های ایثار تأکید کرد و گفت: این کنترل و نظارت‌ها باید به دلیل حفظ بیت‌المال و همچنین رعایت کرامت ایثارگران انجام شود.
پس از سخنان عضو هیات مدیره موسسه مدیران برتر شعب استانی موسسه ایثار در سال ۱۳۹۷ به شرح ذیل معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.


جام فیروزه ایثار و نشان یک ستاره “به ابراهیم مرتضوی نژاد مدیر موسسه ایثار اصفهان به عنوان مدیر برتر استانی بر اساس اقدامات ویژه تعلق گرفت
در گروه “الف “مشترکا عباس نعمت الهی و سید محمد مهدی شه روش مدیران موسسه ایثار استانهای فارس و تهران بزرگ به عنوان مدیران برتر معرفی شدند


در گروه “ب” مجید احمدپور مدیر موسسه ایثار استان آذربایجان غربی و در گروه “ج” اصغر رحیمی مدیر موسسه ایثار استان زنجان این عنوان را به خود اختصاص دادند.
سخنران پایانی این مراسم مدیرعامل موسسه ایثاربود که سخنان خود را با تبریک اعیاد ماه ذی الحجه آغاز نمود و عنوان کرد: امروز میتوان گفت به اهدافی که از قبل برای موسسه ترسیم شده بود به آن رسیده است در شرایط جدید از مسیر سخت و دشوار گذشته ایم و این امر باعث شده که برای سومین سال متوالی نظر مقبولیت در حسابرسی را کسب کنیم.


مهندس پورحاج رضایی از عواملی که موسسه را به شکل امروز هدایت کرده سخن به میان آورد و اضافه کرد:تک تک همکاران در سراسر کشور با توان مدیریتی مدیران و انضباط مالی در برنامه ریزی ها و کارشناسی هایی که طبق استاندارد و قانون پیش رفت، باعث شد به مسیری که از قبل، هدف گزاری شده بود هدایت شود و با استفاده از خرد جمعی ،چابک بودن سازمان و انرژی جاری شده که روز به روز افزایش می یابد ، گذاری بستری را فراهم نمود که طی این ۳ سال توانستیم نظر مقبولیت حسابرسی را اخذ نماییم.
مدیر عامل موسسه بیان کرد: نظر مقبولیت از منظر نماینده محترم ولی فقیه برای موسسه بسیار ارزش دارد و این نظر همچون از منظر معاون رئیس جمهور نیز ارزش دیگری را برای موسسه به ارمغان می آورد و در کنار این ها نیز از نظر قانون تجارت نیز شرایط دیگری را فراهم می کند و مجموع این نظرات کار را برای موسسه نسبت به قبل سخت تر خواهد نمود.


وی به جایگاه امروز موسسه اشاره کرد و افزود:موسسه ایثار طوری طراحی و پی ریزی شده که به هر میزان به فعالیتهای آن اساسنامه ، اضافه گردد توانایی انجام آن را دارد و به نوعی هر خدمتی که بنیاد شهید قصد دارد آن را به بخش خصوصی واگذار نماید این موسسه آمادگی دارد آن خدمت را به جامعه ایثارگری ارائه دهد.
وی از رفع دغدغه های بنیاد شهید در بخش نیروی انسانی در مراکز موسسه ایثار و ارائه خدمات مطلوب در حوزه های فرهنگی ورزشی توانبخشی و همچنین تامین و نگهداری مراکز بدون کمک از بودجه عمومی دولت سخن گفت و از افتتاح موسسه ایثار استان مرکزی،مرکز توانبخشی آذربایجان غربی و مرکز توانبخشی ایثار تهران بزرگ در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود:موسسه ایثار با افتخار آمادگی دارد به جامعه ایثارگری بیش از گذشته خدمت کند و در این موفقیتهایی که حاصل گردیده هنوز مشکلاتی وجود دارد که با رعایت کامل استانداردها و تخصص و تجارب همکاران ما ،می شود آنان را مرتفع نمود.

پورحاج رضایی رابطه موسسه ایثار و بنیاد شهید را رابطه کارفرما و پیمانکار خواند و اضافه کرد:امروز اهمیت کار در موسسه بیش از گذشته است موسسه ایثار پیمانکار بنیاد شهید محسوب می شود و باید با قدرت این مسیر را ادامه دهیم تا به یک سازمان قواعد گرا و عمل گرا که می تواند بهترین خدمات را به لحاظ کیفیت و کمیت ارائه دهد تبدیل شویم و این جز با تعامل با بنیاد شهید و رعایت قوانین و مقررات میسر نخواهد بود.

http://uupload.ir/files/82wd_whatsapp_image_2019-08-10_at_10.08.37(1).jpeg
وی در ادامه به اجرایی شدن طرح محسنین ایثار اشاره کرد و یاد آور شد طرح اقامت جانبازان نخاعی به همراه خانواده‌های محترمشان در مجتمع‌های ایثار در زمان سفر در ۶ استان اجرایی شده و بر اساس نظرسنجی‌هایی که توسط شورای عالی جانبازان از این عزیزان صورت گرفته است، این جانبازان و خانواده‌های محترم آن‌ها از این طرح رضایت داشتند. و این طرح در سایر استان‌ها به محض راه‌اندازی بخش اقامتی مناسب سلزی شده در مجتمع‌ها،اجرا می‌شود.

وی در ادامه سخنان ضمن توصیه هایی به مدیران خود عنوان کرد: نظارت بر مراکز را جدی گرفته و به محض برون سپاری تمام مراکز را نظارت و ایرادات را برطرف نمایید و با حفظ مقررات رضایت حداکثری خانواده های شاهد و ایثار گر را جلب نمایید.
در پایان مدیر عامل موسسه ضمن تشکر و قدر دانی از کلیه همکاران یاد و خاطره همکارانی که در سال گذشته در این همایش حضور داشتند را گرامی داشته و برای تمام همکاران آرزوی موفقیت و بهروزی و توفیق خدمت به خانواده های شاهد و ایثارگر را از خداوند متعال خواستار شد.


روابط عمومی موسسه ایثار خاطر نشان می کند پنجمین سمینار مدیران استانی موسسه ایثار بر مبنای دستور رئیس بنیاد مبنی بر صرفه‌جویی به یک روز کاهش یافت و برنامه‌ها با رعایت حداقل هزینه‌ها و حداکثر کیفیت و رضایتمندی مدعوین، موفقیتی بود که از منظر تمام مدیران شعب استانی و همکاران ستادی حاصل گردید
شایان ذکر است در حاشیه این مراسم از خدمات و زحمات علیرضا میرزا مدیر کل سابق حراست موسسه تقدیر به عمل آمد.
امید است تا در ششمین قرار در سال ۱۳۹۹ درخشان تر،پویاتر،بالنده تر و توانمندتر بدرخشیم.
ان شاء الله الرحمان…