به گزارش روابط عمومی ایثار :

صبح یکشنبه ۳۰ تیرماه ۹۸ راس ساعت ۸:۳۰ و در موعد مقرر پنجمین مجمع عمومی موسسه فرهنگی ورزشی توانبخشی ایثار به ریاست حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید محمدعلی شهیدی و با حضور اعضای هیئت امنا، هیئت مدیره و مدیرعامل این موسسه و نمایندگان موسسه حسابرسی مفید راهبر بعد از قرائت قران با دبیری دکتر سفاهن مدیر کل امور اقتصادی و مجامع بنیاد کار خود را رسما آغاز کرد.

مدیر کل امور اقتصادی و مجامع بنیاد ضمن خیر مقدم به اعضا و حاضرین در جلسه ،از هیئت امناء ،هیئت مدیره،موسسه ایثار،و موسسه حسابرسی مفید راهبر جهت برگزاری مجمع در وقت مقرر و نتیجه حسابرسی مطلوب تشکر وقدر دانی و احساس رضایتمندی نمود و از نماینده موسسه حسابرسی مفید راهبر خواست تا گزارش حسابرسی را قرائت کند.

رامندی نماینده موسسه حسابرسی مفید راهبر گزارش مالی یکساله موسسه ایثار در سال ۱۳۹۷ “مطلوب” ارزیابی کرد و گزارش کامل خود را به سمع و نظر اعضای هیئت امنا،هیئت مدیره و دیگر حاضرین در جلسه رساند.و با پاسخگویی،پورحاج رضایی مدیرعامل موسسه ، نصیری مقدم معاون اداری مالی و لواسانی مدیر مالی موسسه گزارش خود را پایان داد.

در ادامه دبیر جلسه از مدیرعامل موسسه ایثار خواست تا گزارش خود را به سمع و نظر اعضا برساند.

مدیرعامل موسسه پس از پخش مستند ۱۰ دقیقه ای از اقدامات فرهنگی ورزشی و توانبخشی موسسه، سخنان خود را این طور آغاز کرد: موسسه از سال ۸۸ مورد حسابرسی قرار می گیرد که با استقرار هیئت مدیره جدید و رهنمودهای ریاست عالی بنیاد شهید توانست طی سه سال گذشته در ارائه گزارش حسابرسی نظر مطلوب را کسب نماید،و به تمامی همکاران دست مریزاد گفت و از زحمات هیئت امنا،هیئت مدیره،مدیران شعب استانی و همکاران موسسه ایثار در سرار کشور تشکر و قدردانی نمود.

وی در ادامه  از برگزاری منظم جلسات هیئت مدیره در طول یکسال گذشته در موسسه ایثار سخن به میان آورد و از اجرای استاندارها و ضوابط مالی که به درستی در موسسه ایثار به اجرا در می آید گفت و ادامه داد:در شرایط اقتصادی  امروز شاهدیم که در حوزه های فرهنگی ورزشی و توانبخشی با رشد در آمدها روبرو هستیم و این میسر نمی شد مگر با حمایتهای اعضای هیئت مدیره و کارکنان موسسه ایثار

پورحاج رضایی افزود: موسسه ایثار تلاش خواهد کرد تا از تمامی ظرفیتهای در اختیار استفاده کرده تا بتواند خدمات شایسته و در خور ایثارگران را ارائه نماید تا رضایتمندی جامعه معظم ایثار گری که از اهداف عالیه این موسسه هست محقق گردد.

 وی خاطر نشان کرد امروز در موسسه ایثار مدعی هستیم با استفاده از نیروهای چابک،توانمند و بهره مند توانستیم خدمات شایسته به ایثارگران ارائه کرده و رضایتمندی آنان را حاصل نماییم و به کیفیت و کمیت خدمات قابل ارائه در موسسه ایثار اضافه و صرفه و صلاح موسسه و بنیاد را رعایت کنیم و امروز مفتخر هستیم که اعلام کنیم پاسخگو دغدغه های بنیاد در حوزه های مختلف باشیم.

مدیر عامل موسسه در پایان سخنان خود با استعانت از خداوند و خون پاک شهیدان و دعای خیر ایثارگران از هیئت امناء ،هیئت مدیره و کارکنان موسسه ایثار در اقصی نقاط کشور جهت رسیدن به این اهداف تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه جلسه افشین سفاهن مدیر کل امور اقتصادی و مجامع بنیاد ضمن تشکر از موسسه ایثار از شناسایی تهدیدها و فرصتها سخن گفت و عنوان کرد طوری برنامه ریزی شود که براحتی بتوانیم چالشهای پیش رو را رفع کنیم.

در این نشست نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران سخنان خود را این گونه آغاز کردند: ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار و برگزاری مجمع در زمان مقرر هدف اصلی این موسسه فعالیت و ارائه خدمات به گونه‌ای است که ایثارگران به‌خصوص جانبازان تنهایی و عزلت را رها نموده و روحیه شاداب و با نشاط پیداکنند.
ایشان با تشکر از زحمات هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فرمودند: خوشبختانه همان طور که در فیلم گزارش دیدیم شاهد رضایت جانبازان در خدمات فرهنگی و استفاده از مراکز تحت نظر این موسسه هستیم و لبخند رضایت این عزیزان برای ما بهترین دستاورد است و من از مشاهده صحنه های این فیلم گزارشی بسیار لذت بردم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به ارائه توصیه‌هایی خطاب به اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار پرداخت و گفت: باید سعی کنید ایثارگران استفاده کافی و مطلوب را از خدمات مجتمع‌ها ببرند و البته در کنار آن باید خدماتی به عموم جامعه نیز ارائه شود تا هزینه‌های جاری مجتمع‌ها و هزینه‌های نگهداری مطلوب از آن‌ها فراهم شود.
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین شهیدی افزودند: اساسنامه موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها هرز چندی به‌روزرسانی شوند. یکی از اقداماتی که در ابتدای ورود به بنیاد آن را اجرایی کردیم تدوین سند چشم‌انداز کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت بنیاد بود و بخشی از آرامش امروز جامعه ایثارگری مدیون همین برنامه‌ریزی‌ها برای آینده بود و این کار باید در موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیز انجام شود.وی ضمن تأکید بر لزوم رعایت شئونات اسلامی در استفاده از مراکز افزودترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی باید در کنار فعالیت‌های مجتمع‌ها انجام شود. همچنین با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور باید صرفه‌جویی لازم را در هزینه‌ها داشته باشید.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اشاره به قرار داشتن مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در مراکز استان‌ها گفت: برای استفاده ایثارگرانی که در شهرستان‌های دیگر قرار دارند نیز باید برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شود تا این عزیزان نیز بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

در پایان ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابراز خرسندی،عنوان کردند: من هم به شما نمره مطلوب میدهم و تشکر می کنم از هیئت امنا ،هیئت مدیره و همه همکارانی که با موسسه ایثار همکاری می کنند.

دکتر افشین سفاهن در پایان این نشست تکالیف مجمع عمومی را قرائت کردو مورد تصویب اعضای هیات امنا قرار گرفت و راس ساعت ۱۰:۳۰دقیقه مجمع عمومی موسسه در سال ۹۸ پس از ۱۲۰ دقیقه ارائه گزارش و بررسی به کار خود پایان داد.