به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار:

2sc6_۲۰۱۹۰۷۲۴_۱۴۵۸۰۶.jpg

روز چهارشنبه ۲ مردادماه همزمان با برگزاری دوره آموزشی مجریان طرح نصر ایثار در مجتمع سیدالشهداء شهرک فجر،طرح نصر ایثار ویژه جانبازان نخاعی با حضور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ،مدیر عامل موسسه ایثار و جمعی از جانبازان قطع نخاع ۷۰% در تهران و هم زمان ۶ استان دیگر به بهره برداری رسید.

در ابتدای مراسم مهندس پور حاج رضایی مدیر عامل موسسه ایثار سخنان خود را اینگونه آغاز کرد:امروز موسسه ایثار با استفاده از نیروهای چابک،توانمند و متخصص توانسته است خدمات شایسته به ایثارگران ارائه کرده و رضایتمندی آنان را حاصل نماید و به کیفیت و کمیت خدمات قابل ارائه در موسسه ایثار اضافه و صرفه و صلاح موسسه و بنیاد را رعایت کند و امروز مفتخر است که پاسخگوی دغدغه های بنیاد در حوزه های مختلف باشد در همین راستا موسسه بعد از اجرایی نمودن طرح محسنین ایثار یکی دیگر از دلواپسی های دیگر جانبازان نخاعی و معاون محترم رئیس جمهور را در قالب طرح نصر ایثار در حد امکانات موجود خود مرتفع نماید .

34l7_۲۰۱۹۰۷۲۴_۱۴۳۸۲۹.jpg

وی در خصوص افتتاح طرح نصر ایثار افزود: موسسه ایثار با توجه به بضاعت خود سوئیتی را در جهت رفاه حال خانواده های ایثارگران تعبیه کرده است که ایثارگران قطع نخاع عزیز برای مدتی که خانواده هایشان به هر دلیلی حضور ندارند،می توانند در این مراکز اقامت داشته باشند، و هر جانباز ۱۵ روز در سال می‌تواند از این امکان استفاده کند.
مدیر عامل موسسه ادامه داد: در هفت استان مراکز اقامتی نصر ایثار به طور همزمان راه اندازی شده است که تهران هم یکی از آنهاست. 
پورحاج رضایی با اشاره به مراکز اقامتی نصر ایثار درتهران ابراز کرد: درحال حاضر در تهران مهمانسرای زیتون آمادگی میزبانی از جانبازان عزیز قطع نخاع را دارد که فراخوان ،اطلاع رسانی و معرفی بر عهده انجمن جانبازان نخاعی خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد:در راستای ارائه خدمات تخصصی و بهتر کارگاه هایی به جهت آموزش عوامل اجرایی این ۷ استان تشکیل شده است که هم اکنون در این مرکز در حال برگزاریست.
مدیرعامل موسسه ایثار در تهران از افتتاح مرکز بزرگ توانبخشی ایثار در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با افتتاح این مرکز خواستار افزایش ظرفیت طرح نصر ایثار در تهران هستیم.

پورحاج رضایی در پایان افزود: موسسه ایثار تلاش خواهد کرد تا از تمامی ظرفیتهای در اختیار استفاده کرده تا بتواند خدمات شایسته و در خور ایثارگران را ارائه نماید تا رضایتمندی جامعه معظم ایثار گری که از اهداف عالیه این موسسه هست محقق گردد.

در ادامه این مراسم دکتر عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد در مراسم افتتاح طرح نصر ایثار ویژه جانبازان نخاعی در مرکز اقامتی زیتون شهرک فجر تهران برگزار شد عنوان کرد: با تأکید بر اینکه ،این طرح با تاکید حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: خانواده جانبازان نخاعی در مواقعی ناگزیر به سفرهای درمانی و زیارتی هستند و برای رفاه حال آنها به مرکز خاصی برای مراقبت ویژه و پذیرایی از این عزیزان نیاز بود و در این راستا طرح نصر به بهره‌برداری رسید.

6mkg_۲۰۱۹۰۷۲۴_۱۵۰۵۴۱.jpg

وی افزود: طرح نصر تاکنون در ۷ استان و هر استان یک سوئیت دوتخته اجرایی شده که به‌زودی تعداد این مراکز افزایش پیدا خواهد کرد، البته مرکز ایثار تهران بزرگ در زعفرانیه تهران با امکانات و وسعت بیشتر تا آبان ماه به بهره‌برداری خواهد رسید و ۳۰ درصد از ظرفیت این مرکز یعنی حدود ۳۰ اتاق و ۶۰  تخت به بستری توانبخشی اختصاص پیدا خواهد کرد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: جانبازان نخاعی برای استفاده از این مکان‌های اقامتی در استان‌ها، باید اطلاعات لازم را از انجمن‌های جانبازان نخاعی اخذ کنند و این مراکز تنها در زمان عدم حضور خانواده‌ها در اختیار جانبازان قرار خواهد گرفت و هر جانباز ۱۵ روز در سال می‌تواند از این امکانات استفاده کند.

در پایان این مراسم که در مرکز اقامتی زیتون شهرک فجر برگزار شد اتاق VIp  مربوط به طرح نصر ایثار با حضور معاون بهداشت درمان بنیاد شهید،مدیرعامل موسسه ایثار،جمعی از جانبازان نخاعی و خانواده های ایثار گران در آن مرکز به بهره برداری رسید.

شایان ذکر است این مراسم در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی مجریان طرح نصر ایثار در مجتمع ایثار شهرک فجر با ۵ بخش برگزار گردید:

jl1_۲۰۱۹۰۷۲۴_۱۸۵۶۵۶.jpg

بخش اول گارگاه توجیه اهداف طرح نصر ایثار بود که با حضور سید صدر معاون فرهنگی ورزشی و توانبخشی موسسه ایثار و دکتر حیدری مشاور مدیرعامل برگزار گردید و این کارگاه در بخش دوم با موضوع آشنایی با نیازها و احتیاجات اولیه ضایعه نخاعی با حضور دکتر حمید زاده به کار خود ادامه داد،در بخش سوم کارگاه که با حضور دکتر آطاهریان برگزار شد مباحثی در خصوص الزامات مراقبت از ضایعه نخاعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در بخش چهارم کارگاه که در خصوص مناسب سازی ویژه ضایعه نخاعی که در مبحث اجتماعی آن دکتر ابوطالبی مطالبی را عنوان و در قسمت مهندسی،  مهندس شکوهنده ومهندس بنایی موارد تخصصی را اشاره کردند،آخرین بخش که مربوط به  پاسخ به سوالات کارگاه بود که با پاسخگویی سید صدر و دکتر حیدری این کارگاه آموزشی به کار خود پایان داد.

hyme_۲۰۱۹۰۷۲۴_۱۹۲۱۵۰.jpg

کارگاه آموزشی طرح نصر ایثار که ویژه مجریان این طرح در ۷ استان“تهران بزرگ،خراسان رضوی،سمنان، کردستان،کرمانشاه،فارس،مازندران”بر گزار گردید،  از ساعت ۷:۳۰ شروع و تا ساعت ۲۰:۳۰  ادامه داشت.