موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار شعبه ایلامموسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار شعبه ایلام
فراموشی رمز عبور ؟

نشست خبری مدیر موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان البرز با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیر موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان البرز با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیر موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان البرز با اصحاب رسانه

مدیر مؤسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان البرز در نشستی خبری با خبرنگاران که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، گفت: موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان البرز وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۳۸۷ شکل‌گرفته و هدف از تأسیس آن  ارائه خدمات و تسهیلات بیشتر به خانواده معظم ایثارگران و همچنین عموم شهروندان می باشد.

وی با تأکید بر اینکه استان البرز از حیث خدمات فرهنگی ورزشی از بضاعت زیادی برخوردار نیست، گفت: تلاش کرده ایم امکانات بالقوه بنیاد شهید در اختیار این موسسه قرار گرفته و  مورد بهره برداری قرار گیرد . از حیث خدمات‌رسانی در حوزه  درمانی و توانبخشی جز سه استان برتر کشور هستیم.

نجفی با بیان اینکه در حوزه توانبخشی موسسه طرح پایش سلامت ایثارگران در حال انجام است، افزود: حدود ۷۰ نفر درمانگر شامل پزشک، پیراپزشک و پرستار درمرکز پرستاری این موسسه خدمات درمانی در منزل ایثارگران را انجام می‌دهند، با اجرای فاز نخست طرح پایش سلامت سه هزار و ۸۶۰ ویزیت باید تا پایان شهریورماه انجام شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به ارائه خدمات ورزشی و فرهنگی به خانواده‌های ایثارگران، گفت: در پنج‌ماهه نخست سال جاری ۳۲ هزار و ۶۴۰ (نفر – سانس) از خدمات رایگان ورزشی و ۲۳ هزار و ۳۶۰ (نفر – سانس) از خدمات حمایتی ۵۰ تا ۸۵ درصد تخفیف بهره برده‌اند.

نجفی با اشاره به اجرای طرح محسنین، افزود: ایثارگران ضایعه‌های نخاعی می‌توانند به‌صورت ۸۵ درصد تخفیف از خدمات اقامتی در برخی استان‌های کشور با امکانات کاملاً تخصصی استفاده کنند

وی تاکید کرد : این مؤسسه در حال حاضر فاقد ساختمان توانبخشی است اما این کمبود  باعث وقفه در ارائه خدمات درمانی و توانبخشی به ایثارگران از طریق مؤسسه  نگردیده  و با تأسیس مرکز پرستاری ایثار مؤسسه البرز توانسته ایم به خانواده ایثارگران و نیز شهروندان خدمات درمانی ارائه دهیم .

مدیر مؤسه فرهنگی و ورزشی ، توانبخشی ایثار تاکید کرد : خدمات رسانی در مؤسسه ایثار شامل حال خانواده شهدا و ایثارگران نیست و از تمام خدماتی که در موسسه ارائه می شود شهروندان دیگر نیز می توانند بهره مند شوند .

بهزاد نجفی گفت : در حال حاضر در بعد درمانی در مرکز پرستاری ایثار بالغ بر ۵۸ نفر پزشک و فیزیوتراپیست ، ۱۰ نفر کار درمانگر و گفتار درمانگر و ۸ نفر پرستار در قالب برون سپاری شده مشغول ارائه خدمات درمانی به ایثارگران و خانواده هایشان  می باشند .

وی افزود : در حال حاضر ۳۸۶۰ نفر از  ایثاگران باید در منزل ویزیت شوند که بیش از هفتاد درصد این طرح تا کنون انجام شده است .

نجفی در خصوص خدماتی که خانواده های شهدا و ایثارگران به صورت رایگان از آن بهره مند می شوند گفت : یک سانس استخر و سالن به صورت صد در صد رایگان می باشد و ظرفیت های مازادی که وجود دارد هم به با تخفیف ویژه تحت عنوان خدمات حمایتی به ایثارگران ارائه می شود که شامل ۸۵ درصد تخفیف برای ایثارگران می باشد، ۵۰ درصد تخفیف برای آمادگی جسمانی ، بدنسازی و خدمات ورزش بانوان در نظر گرفته شده است .

وی اظهار داشت : در استخر یادآوران ۸ سانس رایگان در اختیار ایثارگران قرار داده ایم . ۳۲۶۴۰  (نفر – سانس) خدمات رایگان به ایثارگران ارائه شده است و نیز ۲۳۳۶ (نفر-سانس) خدمات حمایتی  به جامعه هدف  تعلق گرفته است و همچنین در  سالن های توپی  ما ۱۷ سانس به صورت ۱۰۰ درصد رایگان به ایثارگران ارائه می شود .

وی افزود : افرادی که به این مؤسسه مراجعه می کنند باید معرفی نامه ایثارگری از اداره کل بنیاد شهید محل پرونده خود داشته باشند .

وی درباره خدمات فرهنگی بیان نمود : در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۳۸۴۴ نفر ایثارگر از خدمات اردویی استفاده کرده اند و همچنین متقاضیان می توانند از خدمات باغ عرفان برای برگزاری مراسمات خود بهره مند شوند .

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.